تبلیغات
دهه فجر - نهم بهمن ماه 1357
X تبلیغات


محصولات پرفروش سال


دهه فجر بر همگان میهنمان مبارک باد

نهم بهمن ماه 1357

پیام حضرت امام در مورد کشتار دستجمعی در تهران:

[باز کشتارها و قتل عامهای دسته جمعی را در تهران و شهرستانها شروع کردند . باز دژخیمان محمدرضا با مسلح شدن به ادعای قانون و استقلال کشور و سرپوش ملیت به جهان مردم بی پناه افتاده اند... هر روز مواجه با یک دسته نیرنگ باز هستیم که می خواهند منافع اجنبی را تامین کنند؛ اگر چه به کشتار هزاران نفر از این ملت رنجدیده شجاع بینجامد . ملت دلیر با خون جوانان عزیز خود محمدرضا را از صحنه خارج کرد . لکن اجانب یک مهره دیگر را با نقاب ملیت به صحنه آوردند...

برای مشاهده متن کامل به ادامه مطلب بروید


    ملت عزیزم ! دوستان من ! نه به وعده های پوچ دولتهای غیر قانونی اعتنا کنید و نه از هیاهوی دژخیمان بهراسید. نهضت مقدس را به پیش برانید و به آخر رسانید...         

    بختیار اعلام کرد: فرودگاه برای ورود امام باز شد.
    تهران غرق در آتش و خون، خونین ترین حادثه پس از فاجعه میدان ژاله (شهدا) میدان 24 اسفند به میدان جنگ شباهت پیدا کرده بود. تیراندازی و زد و خورد بیش از 7 ساعت ادامه داشت، جمعیت به سوی دانشگاه تهران می رفت که تیراندازی با مسلسل به سوی آنها آغاز شد.

    پناهندگی گسترده ی اعضای ساواک به اسرائیل.
    روحانیون متحصن در مسجد دانشگاه 500 نفر شدند.
    راه پیمایی کارکنان و کارگردان مسلسل سازی و ضایع نظامی.
    اشغال سفارت ایران در دانمارک توسط ایرانیان مخالف رژیم در کپنهاگ دانمارک.
    گلوله باران مردم در خیابانهای مشرف به دانشگاه تهران و به شهادت رسیدن صدها تن از مردم بی دفاع.
    اظهار نظر وزیر پیشین دادگستری آمریکا، مبنی بر درخواست 99 درصد مردم ایران برای بازگشت آیت ا... خمینی و پایان حکومت ضد ملی.


امروز امام خمینی در پیام مهمی از پاریس خطاب به مردم ایران فرمودند: خائن اصلی را با خفت بیرون کردید، همت کنید این نتیجه را نیز که حاشیه‌ای بیش نیست از صحنه خارج کنید. اکنون بر جمیع جناحهای ملی و دولتی است که چون گذشته دولت غیرقانونی را محکوم کنند و از آن اطاعت نکنند که اطاعت طاغوت حرام و مخالف رضای خداست. من از طبقه شریف ارتش که دستشان به خون جوانان ما آلوده نشده است می‌خواهم که ننگ اطاعت از خیانتکاران را تحمل نکنند و با قاطعیت، آنان را از مقابله ملت بازدارند.
امام خمینی امروز در دیدار با نمایندگان رسانه‌های خارجی گفتند «ما از کودتای نظامی ترسی نداریم. ملت ما به کودتاهای نظامی عادت کرده و پنجاه سال است که زیر بار کودتا زندگی کرده است. ما می‌خواهیم ارتشیان را از شر استعمار نجات دهیم. هر چند بعضی از بلندرتبه‌هایشان می‌خواهند نوکر باقی بمانند.» ـ صحیفه امام، ج 6، صص 3 و 4.
امروز بختیار با دریافت پاسخ امام خمینی مبنی بر عدم پذیرش وی تا قبل از استعفای رسمی، اعلام کرد «به پاریس نمی‌روم و از مقام خود نیز استعفا نمی‌دهم» این اعلام سبب موجی از تظاهرات علیه بختیار در تهران و شهرستانها شد.
امروز دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه تبریز در محوطه دانشگاه متحصن شدند. حدود ساعت 10 بامداد هزاران تن از دانشگاهیان و دانشجویان تبریز دست به راهپیمایی زدند و سپس در محوطه استادیوم سرپوشیده دانشگاه اجتماع کرده و طی قطع‌نامه‌ای اعلام کردند ما دانشگاهیان و دانشجویان تبریز که در کنار شما مردم مستضعف مبارزه کرده‌ایم و همراه شما مردم مؤمن و شجاع شهید داده‌ایم به حمایت از شما مردم دلیر خواسته‌های خود را اعلام می‌داریم. در قطع‌نامه اشاره شده است: «ما در اعتراض به بستن فرودگاهها؛ کشتار جمعی مردم در روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه در شهرهای تهران، سنندج، تبریز، رشت؛ اعتراض به دستگیری و شکنجه 600 نفر از برادران روستایی در تبریز؛ پشتیبانی از مقاومت منفی برادران ارتشی، به ویژه نیروی هوایی تحصن نموده‌ایم.» (آیندگان، ش 3276، ص 4) روزنامه اطلاعات هم نوشت که امروز (9/11/57) هزار تن از مردم تبریز پس از حضور بر مزار شهدای وقایع جمعه گذشته این شهر دست به تظاهرات زدند و خواستار مجازات مسببین آن شدند. آقای گلسرخی نیز در اجتماع بزرگ مسجد جامع تبریز طی سخنانی کشتن مردم بی‌گناه تبریز را به شدت محکوم کرد. در حوادث جمعه گذشته تبریز 10 نفر به شهادت رسیدند.
امروز بزرگ‌ترین کارخانه مشروب‌سازی تهران به نام «آبجوسازی شمس» توسط مردم به آتش کشیده شد. روزنامه اطلاعات درباره این حادثه نوشت: ساعت 5/1 بعد از ظهر در خیابان بابائیان، سه راه اکبرآباد گروه کثیری در حالی که شعارهای مذهبی می‌دادند به کارخانه آبجوسازی شمس حمله کردند و این کارخانه را طعمه حریق ساختند. در این آتش سوزی انبار کارخانه، شرکت تعاونی، سه کامیون حمل و نقل، دو اتومبیل سواری و دفتر کارخانه در آتش سوخت. حریق تا 6 بعد از ظهر ادامه یافت. امروز همچنین بسیاری از کافه‌ها، مشروب‌فروشی‌ها، کاباره‌ها و مراکز عیش و نوش در جنوب تهران توسط مردم ناراضی منهدم گردید و روسپی‌خانه جنوب شهر موسوم به «شهر نو» به آتش کشیده شد. برای خاموش کردن این مرکز فساد، هیچ تلاشی صورت نگرفت.
به نقل از:
انقلاب اسلامی به روایت اسناد ساواک
مرکز بررسی اسناد تاریخی

نهم بهمن ماه 1357

تاریخ : پنجشنبه 13 بهمن 1390 | نویسنده : حامد کوهستانی | نظرات ()

بنردونی - لینک باکس

کد مورد نظر خود را اینجا بگذارید